Bunaltıcı sıcaklar geldiğinde bir çoğumuz cildimizi ihmal ediyoruz ne yazık ki. Oysa ki cildimiz aklımıza gelmesi gereken ilk yerlerden biriyken! Cildimizi yaza hazırlamak için ne mi yapmalıyız

 1. Nemlendiricilerinizi Değiştirin

Şöyle ki malum kış mevsiminde soğuk hava şartları nedeniyle kullandığımız yoğun nemlendiricilere yaz mevsiminde ihtiyacımız kalmaz. Yaz ve kış için ayrı                   nemlendiricilerinizin mutlaka olması gerekiyor. Bir de buna ek olarak fondöten tabi ki. Yoğun katmanlı fondötenler yaz mevsiminde belli bir süre tarih oluyor.               Hatta ilk bahardan itibaren. Cildinize fresh bir görüntü sunacak fondöten edinmeyi unutmayın ki makyajınız da sıcaktan bunalıp akmasın.

2. Güneş Kremi Sürmeyi Unutmayın

Güneş kremi sürmeden evden çıkmayı aklınızdan çıkarın. Tabi eğer güneşten lekeler oluşmuş bir cilde sahip olmak istemiyorsanız. Günlük hayatta                                   kullanılabilecek güneş kremleri 30 ve üstü korumalı olmalı ve bu kremi gün içerisinde 3-4 saat aralıklarla yenilemenizde fayda var.

   3. Makyaj Malzemelerine Göz Atmayı Unutmayın

Tabi cildimize dikkat etmenin en önemli koşullarından biri de makyaj malzemelerinin özenle seçilmesidir. Uzmanların önerdiği herhangi bir makyaj malzemesinin          kullanım süresi sadece 1 yıl. Şu an bunu okuduğunuzda içinizin yandığını duyar gibiyim. Çünkü ne yazık ki biz kızlar ‘ Bunu sonra kullanırım.’ diyerek kim bilir kaç yıl        ürün sakladık. Ki bu cildimize zarar verdiğimizin en büyük kanıtı. Yaz mevsimi makyaj malzemelerini yenilemenin tam zamanı ! Yaz renkleriyle uyumlu makyaj                malzemeleri gidenlerin acısını bir nebze olsun azaltabilir belki.