Merhabaa

Bugün basit gibi görünen ama makyajın en önemli ögesi olan rimel kullanımını anlatacağım. Benim makyajım genelde rimelden ibaret olduğu için bu konuya çok hassas yaklaşırım.

sephora-outrageous-mascara

Gözleri sadece rimel ile muhteşem gösterebilirsiniz. Bunun en önemli ve ilk aşaması ise doğru rimel seçimidir. Bu da tabiki kirpiklerinizi tanımaktan geçer. Kirpikleriniz seyrek ise daha kalın ve sık fırçaları, Kirpikleriniz çok ise aralıkları fazla olan yani biraz daha seyrek olan ve sert fırçalı rimelleri tercih etmelisiniz.

Rimel sürmeden önce kirpik kıvırma aparatı kullanmalısınız. Bu çok atlanılan ama bi o kadar gür kirpiklerde en güçlü etkisi olan bir aşamadır. Bu aparat kullanıldığında rimeli de daha az kullanmış olursunuz. Bu da sizi doğallığa en çok yaklaştıran bir adımdır.

Rimel sürülürken dipten yukarıya doğru sürmelisiniz. Üst kirpiklere sürerken karşıya bakarak sürün, alt kirpiklere ise aşağıya bakarak sürün. Ancak alt kirpiklere çok rimel kullanmayın bu bakışlarınızı tabiri caizse bayık gösterecektir.

Son aşamada ise rimel sürdükten sonra rimel fırçası ile kirpiklerinizi birbirinden ayırın ve topaklanmaları düzeltin. Çok çok etkili bir görünüm elde etmek istiyorsanız kirpik fırçası kullandıktan sonra tekrar rimel sürüp ardından yine kirpik fırçasını kullanın.

O zaman size güzel bakışlı günler diliyorum 🙂