Merhabaaa

Sizde ‘armut piş ağzıma düş’ lerden hoşlanmıyorsanız, her şeyinizin özel olmasını istiyorsanız, en özel gününüzde de detaylarınızın da özel ve sadece size ait olmasını istersiniz. Şahsen ben hep bu fikirde olduğum için her şeyimi kendi ellerimle yaptım, en başından sonuna kadar.

En başta sizin de bildiğiniz gibi davetiye geliyor. Davetiyeci davetiyeci gezdim. Karıştırmadığım katalog, tıklamadığım internet sitesi kalmadı, ama yok. Hiç birine işte benim davetiyem bu diyemedim. Hal vakit böyle olunca iş başa düştü. Neticede dersleri genel olarak Adobe Photoshop ve Illustrator den oluşan biri için hazırlamak hiç zor gelmiyordu. İşe önce yazı fontu indirmekle başladım (Font sitesi linki yazı sonunda). Kalpcikler, böcükler bir sürü şey buldum 🙂 Sonra bu kısımda işin çok detayına giremeyeceğim ama sayfa tasarımlarını boyutlarını ve neler yazmam gerektiğini ayarladım. Artık baskıya hazır hale gelmişti. E işi kendin yapıyorsan maliyeti diğerlerinden ucuz olmalı değil mi ama… Neyse ki Ankara’da yeni açılan bir davetiyeci ile anlaştım (Onların kataloğunda benim davetiyemin yer alması şartıyla). Yanlış hatırlamıyorsam 200 küsür gramajlı kartonlara basılmıştı. Kalın olmaması halinde saman kağıdına yapıştırılırken yırtılma, yıpranma ihtimali vardı. Gramajı ondan biraz daha kalın saman renginde karton da arkasına kesildi. Beyaz kartonlarla saman rengindeki kartonları ayrı ayrı alıp çift taraflı bantla yine tek tek kendimiz yapıştırdık. Tabi olay sadece yapıştırmayla bitmiyor. En önemli detay süsleme… Neredeyse 1 hafta kadar da kurdele aramakla geçti vakit. Neyse ki en güzelini buldum. Güzel bir şekilde bağlayıp fiyonk yaptık şirin davetiyelerime. Tabi Havoş bu kadar detayı düşünür de davetlilerin isminin nereye yazılacağını es geçer mi ! Onun için de ayrı 1mm lik kurdele, fiyonk şekilli delgeç aldım. Microsoft Word’ de çerçeveler içinde isim yazıp yine gramajlı bir kağıda çıktısını aldım. İsimlerini yazdığım çerçevelerin başını biraz boşluk bıraktım ki delgeçle deldiğimde yazıya denk gelmesin. Fiyonk delgeçle delip 1mm lik kurdeleyi içinden geçirdim ve diğer mor kurdeleye bağladım. Artık davetiyem dağıtılmaya hazır !

Davetiye süreci biraz yorucuydu evet ama istediğim gibi sadece bana özel oldu. Eğer sizin de çevrenizde size yardım edebilecek, her şeye sizinle koşacak dostlarınız varsa asla kolaya kaçmayın. Onların desteğiyle dağları bile delebilirsiniz 🙂

Malzemeler

Makas

Kalın istenilen renkle kurdele

1mm lik kurdele

Çitf taraflı bant

İstenilen şekilde delgeç

Biraz da sabır 😛

 

20150619_155206-1

 

20150619_153406-1

 

20150619_153030 (1)

 

Font Sitesi – http://www.dafont.com/