Kürk yelek bu sene de yerini kimseye bırakmıyor. Yine hemen hemen her türlü kombinleyebileceğimiz kesimleri ve çeşitleriyle vitrinlerde yerini aldı.

Çok üşüdüğüm için önceki senelerde yelek alışverişi hiç yapmadım diyebilirim. Yani önceki zamanlarda yelek ile yapılan kombin anlayışı daha dar olduğu için genelde ince bir bluz üstüne giyilmesi tercih edilirdi ve bu da kafa karışıklığına neden olurdu. Yani acaba yeleği giysem üşür müyüm ya da terler miyim gibi. Ama artık mont üzerine bile giyebilirsiniz. Bakış açısı biraz daha genişledi diyebilirim. Bu da benim işime geldi. Mağazalarda yerini ilk aldığı an hemen koştum kaptım bir tane.

Ankara’da olsaydım deri ceket üzerine giymek zorunda kalabilirdim belki ama Artvin’in şu an ki havası tam modaya uymalık. Ben yeleğimi, uzun olduğu için boyu hemen hemen onunla aynı olan gömlek elbisemle giymeyi tercih ettim. Bu gömleği daha çok botlarım için tercih ettim diyebilirim. Kısa ve sivri burunlu bir bot tercih ettiğim için bu gömleği giydim. Aslında işin püf noktası kısa ve sivri burun botlar; kısa etekler, elbiseler ve dar paça pantolonlarla kombinlenmelidir. Hele ki boyunuz kısaysa kesinlikle bu şekilde kombinlemelisiniz. Çünkü sivri burun botlar sizi aksi durumda daha da kısa gösterebilir. Boy kompleksine girmek istemiyorsanız ayakkabı boyunu ölçmenizi bile tavsiye ederim.

Sivri burun botlar kombine inanılmaz feminen bir hava katıyor. Ve ben o havaya aşığım. Hele ki bu kemerli botlardan geçen sene o kadar çok aramıştım ki. Zaten geçen sene aradığım her şeyi bu sene hep buluyorum. Bershka’nın sitesinde gördüğüm an koştum gittim aldım. Hal böyle olunca bu kombin kendiliğinden oluşuverdi. Bakalım siz de beğenecek misiniz 🙂

 

IMG_9030


IMG_9034

 

 


IMG_9046

 

 

 

IMG_9048

 


IMG_9054

 

 

IMG_9089

 

 

IMG_9097

 


IMG_9109

 

 

IMG_9110

 


IMG_9115

 


IMG_9122

 

Yelek/Vest – Pull&Bear

Gömlek/Shirt – Pull&Bear

Bot/Boots – Bershka

Şapka/Hat – H&M