Bu sefer çok farklı bir blog yazısıyla karşınızdayım. Biraz geç gelen bir blog yazısı. 1 aydır çeşitli nedenlerden dolayı ertelemek zorunda kaldığım yazıyı artık sizinle paylaşmanın zamanı geldi de geçti diye düşünüyorum…

Her ne kadar sevdiklerimizle, yere serdiğimiz bir örtü eşliğinde yediğimiz domates peynir bile bize ziyafet gibi gelse de, özenle hazırlanmış sofralar her zaman iştah açar. Keyifli ve mutlu bir hava katar.

Sofra sunumlarının en önemli ögesi yemek takımlarıdır. Hatta çoğu kızın çeyizlerini süsleyen büyük detaylardır. Benim seçimim Dekorazon Fontaine Blue 16 Parça Yemek Takımından yana oldu. Seramikten oluşan bu 16 parça yemek takımının soframa müthiş bir doğallık kattığını düşünüyorum.

Sofra kurarken seçeceğiniz her parça yemek takımınızla aykırı düşmemeli. Ben bu tamamen doğal görünüme sahip takımlarımla tahta kaşık, çatal ve bıçak kullanmayı tercih ettim. Ağaçtan kesilip üzerinde hiç bir işlem yapılmamış bardak altlıklarıyla da, bardaklarım müthiş bir birliktelik sağladılar. Bir de o büyük çorba kaseleri beni benden aldı. Her şeyiyle farklı. Normalde her parçadan daha küçük olması gereken bir parça iken neredeyse hepsinden daha heybetli duruyor. Ama bu beni o kadar cezbetti ki. 2 kişilik sofralarda salata kasesi olarak ile kullanmak için harika bir parça.

Günümüzde hemen hemen herkesin tercihi daha floral desenli, canlı renkli yemek takımlarından yana oluyor. Ama alışılmışın dışına çıkmak gerekiyor tabi. Her havadan olmalı sofrada. Ben bu sofrayı kendimi deniz kenarında bir yazlığın bahçesinde hazırlıyormuşum gibi hissettim. Çünkü dediğim gibi soframa hem zerafet hem doğallık kattı. Ben tamamen doğallıktan yana kullandım şansımı. Ama siz bu yemek takımını cam parçalarla da tamamlayabilirsiniz. Kadehler, cam mumluklar, metal kaşık, çatal, bıçaklar vs. Ama ben takımımdan bardaklarını ayırmak istemedim. Hatta cam mumluk koymamak için kendimi zor tuttum ama vazo yeterince o masada star olduğu için başka bir parça yemek takımını sönük bırakabilir.

Bu muhteşem yemek takımı için Dekorazon’a ve özellikle Buket Hanıma teşekkürlerimi iletiyorum. İnanılmaz ilgili bir site. Kargolarınız da çok güvenli bir şekilde paketleniyor. Ben yemek takımlarıma ulaşmak için iç içe 3 adet kutu açtım 🙂 Genelde bayanlar internetten, bu tarz kırılacak olan parçaları almaya çekiniyorlar. Açıkcası bende öyleyim ama dekorazon.com  beni bu konuda yanılttı. Siteye mutlaka girip göz atmalısınız. Yemek takımı linkini fotoğrafların sonunda paylaşacağım.

Sevgiyle kalın…

 

IMG_8830

 

IMG_8831

 

IMG_8839

 

IMG_8845

 

IMG_8849

 

IMG_8851

 

IMG_8853

 

IMG_8854

 

IMG_8855

 

IMG_8858

 

IMG_8875

 

IMG_8877

 

IMG_8885

 

dekorazon.com

http://www.dekorazon.com/fontaine-blue-16-parca-yemek-takimi-detayi-26044